Havalandırma Sistemleri

Ventoair Pencere Kanalı Fanı

Pencere içi için kendi kendini ayarlayan mekanik fan – Konutlarda görünmez nem koruması

Pidosan VentoAir, nem alma dahil olmak üzere konutlardaki gerekli havalandırmayı kullanıcıdan bağımsız olarak ayarlar – Bu şekilde, sağlığı tehdit eden, pahalı küf hasarları önlenmiş olur. Kendi kendine ayarlanabilen kapaklı pencere içi fanı, bir prototip olarak Pidosan tarafından ilk defa BAU 2015'te sunuldu. Bu prensip, içerisi ile dışarısı arasındaki basınç farkı dengelemesini baz almaktadır. Bu sırada fan tamamen mekanik olarak çalışır: Yüksek rüzgar hızlarında, fan kapağı gelen havayı otomatik olarak düzenler ve böylece rahatsız edici cereyan oluşumları önlenir.

Pidosan​ VentoAir, neredeyse görünmez olarak ve hiçbir vida bağlantısı olmadan orta fitil alanında kullanılmaktadır: Yatay olarak üstte veya yandaki çerçeve kanalında. Havalandırma sistemi, baca havalandırmaları ile bağlantılı olarak veya çapraz havalandırma için kullanılabilir ve böylece nem korumasına yönelik minimum gereksinimleri karşılar

Pidosan VentoAir+

Pidosan VentoAir+ : Yaşam alanı havalandırması için kendi kendini ayarlayan pencere içi havalandırma deliği

Pidosan VentoAir+, geleneksel pencere içi havalandırma deliğinin Pidosan plastik pencereler için daha da geliştirilmiş versiyonudur. Havalandırma modülü görünmez bir şekilde pencereye tam olarak sığar ve küflenmeyi önlemek için nem giderme amacıyla gerekli havalandırmayı sağlar. Kompakt tasarım sayesinde, gerektiğinde pencerenin üst kısmında en uygun yere çeşitli havalandırma modülleri entegre edilebilir. Böylece hava akışı istenen şekilde artırılabilir.

Hassas akış kontrolü teknolojisi sayesinde, Pidosan VentoAir+ en ince hava hareketlerini dahi algılar ve akış kontrol kanatları aracılığıyla hava hacmini otomatik olarak ayarlar. Böylece cereyan önlenir.

Pencere contasıyla eşleşen, siyah veya gümüş grisi renkleriyle, Pidosan VentoAir+, pencere açıkken bile zor algılanabilir. Pencere kapatıldığında, havalandırma modülü neredeyse tamamen görünmezdir.

 

Ventoframe Pencere Fanı

Çerçeveye entegre edilmiş, kendi kendine ayarlanabilen pencere fanı – Nemi almayı ve küf oluşumunu engellemeyi kapsayan sağlıklı ortam havalandırması

Birçok binada, özellikle konutlarda sızma yoluyla gerçekleşen hava değişimi, örneğin fugalardan kaçaklar, kullanıcıdan bağımsız olarak binaya ve kullanıcılarına yeteri kadar temiz hava sağlayamıyor. Bu durumlarda, sürekli olarak iyi bir ortam havası kalitesi sağlamak için, DIN 1946-6 uyarınca bir havalandırma konsepti oluşturulmalıdır. Pidosan VentoFrame ile Pidosan, kasaya neredeyse görünmez bir şekilde monte edilen ve en dar ön görünümler için tasarlanmış, kendi kendini ayarlayabilen pencere fanları alanında, test edilmiş bir sistem sunar.

Bu verimli havalandırma çözümü, esnek olarak ayarlanabilen akım oranı ile kullanıcıdan bağımsız olarak, yani pencereleri açmadan yeterli ve sürekli taze hava sağlar. Pidosan​ VentoFrame​, kendi kendini ayarlayabilen havalandırma kapakları sayesinde rüzgar basınç değişikliklerine tek başına tepki verir ve böylece, cereyan oluşumu olmadan kontrollü bir hava değişimi sağlar.

Havalandırma konsepti, kullanılan fan kartuşlarının sayısı üzerinden esnek ve kolayca uygulanabilir. Ayrıca, tasarım profili sayesinde hava girişi, manuel olarak 5 kademede ayarlanabilir.

Pidosan VentoFrame, yeni binalar ve eski binaların yenilenmesi için tasarım ve ekonomik açıdan ilginç bir çözüm olarak etkileyicidir. Ayrıca DIN EN 13779 uyarınca ofis ve ticari binalarda da kullanılabilir.

Pidosan VentoPlus

Pidosan VentoPlus Havalandırma Sistemi - Daha fazla yaşam konforu için ihtiyaç odaklı bina havalandırması

Pidosan VentoPlus havalandırma sistemi, talebe uygun olarak üretilmektedir ve çerçeve üzerine uzatma veya kanat profiline monte edilebilecektir.

Pidosan VentoPlus, mekanik bir nem sensörü sayesinde hava akışını otomatik olarak uyarlar ve böylece ihtiyaca uygun bir havalandırma sağlar.

Pidosan VentoPlus ana havalandırma veya tahliye sistemi ile birlikte dış hava çıkışı (ALD) olarak kullanılabilir.

Kullanıcıdan bağımsız ve manipülasyonsuz havalandırma sistemi, inşaat yapısı özelliklerini dikkate alarak çapraz havalandırma ile nemi gidermek için kullanılır. Entegre bir mekanik nem sensörü hava miktarını konrol eder.

Ürün Avantajları

  • EnEV ve DIN 1946-6 uyarınca göre izin verilmiştir
  • Hava miktarını kontrol etmek için entegre mekanik nem sensörü
  • 41-44 dB arası Dn,e,w ses yalıtımı (havalandırma açık/kapalı)
  • Yeni inşaatlarda ve yenilemelerde kullanılabilir
  • Pencere görünümüle ahenkli bir şekilde uyum sağlayan göze çarpmayan görünüm
  • Cereyanı ve böceklerin girmesini önler
  • Pencere kapalıyken havalandırma ile termal kontrol