Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgelendirme Teşvikleri

MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGENİZİ ALDINIZ MI? MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLU HALE GELDİ

CTC BEM BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş.  ile Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

 T.C. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli meslekler arasında olan PVC Doğrama Montajcısı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Belgesini 12 ay içerisinde belgesini almayanlar artık çalıştırılamayacaktır.  Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

 

PİDOSAN PLASTİK DOĞRAMA VE İNŞ. SAN. A.Ş .   Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile  PVC pencere ve kapı sistemlerinde montaj faaliyetlerinin uzman kişiler tarafından yapılmasını, bu sayede ülkemizdeki PVC pencere kalitesinin ve buna bağlı enerji tasarrufunun arttırılmasını, marka değerinin korunmasını, montaj hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedefliyor. PVC Doğrama Montajcılarının MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek veriyor.

 

Sosyal Sorumluluk Projesi MYK teşvikler kapsamında meslek erbapları ve nitelikli ve kaliteli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması,  Montaj ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için PİDOSAN TÜRKAK’tan akredite   ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu ) tarafından yetkilendirilmiş CTC BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş ile  Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları CTC BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş tarafından yapılacaktır.

Sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav ücretleri PİDOSAN tarafından karşılanacaktır.

Sınavlarda başarılı olan kişiler PVC Doğrama Montajcısı Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen PVC Doğrama Montajcılarımızın 3 sınav hakkı vardır. İlk sınavlarında başarısız olan kişiler ücretsiz 2 sınav hakkına sahiptir.

 

MYK Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilmeyecek bir şekilde üretilmekte ve yanında Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, meslekdaşları arasında bir adım önde olabilmek isteyen kişiler CTC BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş ve PİDOSAN A.Ş  aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir. 

İLETİŞİM:

PİDOSAN A.Ş

Tel: 0312 444 19 49

WEB: www.pidosan.com.tr

CTC BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş

Kezban DİRİL :  553 556 14 92

Fax: 312 419 70 50

E-mail:[email protected]

 

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak  için  aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr/

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

 

Her türlü soru için ALO 170 iletişim merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır.

Belgeler

PVC KAPI PENCERE MONTAJCISI MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ BİLGİLENDİRME

T.C. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun ile 5444 Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işlerde çalışanlar için mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. PVC Kapı Pencere Montajı Tehlikeli, Cam Takma İşi Çok Tehlikeli İş Grubundadır. 26 Eylül 2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanan tebliğ ile PVC Doğrama Montajcısı Mesleki Yeterlilik Belgesi alması zorunlu hale gelmiştir.  Kanun kapsamında sınavlar da başarılı olan kişilerin sınav ve belgele masrafı İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişilerin çalıştırılması halinde işveren veya işveren vekillerine Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından;   idari para cezası, uygulanacak ve belgesiz kişiler çalıştıramayacaklardır.

 

PİDOSAN PLASTİK DOĞRAMA VE İNŞ. SAN. A.Ş   teşvikler ve meslek erbablarına katkıda bulunmak, PVC Kapı ve Pencere Montajlarımızın  Mesleki Yeterlilik Belgesi alması için   TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) da akredite olmuş,  Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilmiş CTC BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş.  ile  TEK NOKTA BAŞVURUSU YAPILMASI İÇİN protokol imzalanmıştır.  Sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav ücretleri PİDOSAN tarafından karşılanacaktır.

 

Sınava katılacak kişilerin CTC Belgelendirme Merkezi A.Ş ve PİDOSAN  aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir. 

 

Siz Bayimizin PVC Doğrama Montajcılarımızın Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi ilgili sağlamakta olduğumuz imkanı kullanmanızın önemli ver gerekli olduğunu hatırlatır, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

İLETİŞİM:

 

PİDOSAN

Tel: 0312 444 19 49  

WEB: www.pidosan.com.tr

 

CTC BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş

Kezban DİRİL :  553 556 14 92

Fax: 312 419 70 50

E-mail:[email protected]